Niedziela I Adwentu – 27.11.2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w liturgii Kościoła okres adwentu, czas przygotowania do Narodzenia Pańskiego. Zapraszam na Msze święte roratnie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Bardzo proszę, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami.

2. Ofiary do puszek na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w 2023 roku, zbierać będziemy dzisiaj przed kościołem. Przy tej okazji  ks. Igor Wichrowski z Nakła zaprasza młodzież na ten wyjazd. Informacje na Facebooku i u ks. Igora (tel: 886-707-279).

3. Nabożeństwo w intencji naszych kochanych zmarłych, z modlitwą różańcową w ich intencji, w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.

4. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, w środę po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17.00.

5. Naszych kochanych chorych odwiedzę, przynosząc im sakramenty święte, w I piątek miesiąca od godz. 8.30. Nowych chorych proszę zgłaszać do czwartku włącznie.

6. Wymienianki, tzw. roczne za zmarłych, za których modlimy się na nabożeństwie w każdy poniedziałek, można składać w biurze parafialnym lub po każdej Mszy świętej w zakrystii.

7. Świece adwentowe, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom, wraz z opłatkami, do nabycia po Mszy świętej w zakrystii lub w biurze parafialnym.

8. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek i piękno naszej świątyni i jej otoczenia. Bóg zapłać.

9. Ubiegłej niedzieli zbieraliśmy ofiary na prace konserwatorskie naszej świątyni. Zebraliśmy 2357 zł. Za złożone ofiary serdecznie dziękuję: Bóg zapłać.

10. Okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej, pół godziny przed każdą Mszą świętą.

11. Intencje mszalne można zamawiać w biurze parafialnym lub po każdej Mszy świętej w zakrystii. 

12. Zachęcam do kupna tygodnika „Przewodnik katolicki”. 

13. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu:  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

14. Za wszelkie dobro, jak i za ofiary składane na tacę, serdecznie dziękuję: Bóg zapłać!  Na cały tydzień życzę: Szczęść Boże!