Niedziela II Adwentu – 10.12.2023 r.

1. Roraty w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00. Bardzo proszę, by dzieci na roraty przynosiły lampiony.

2. Nabożeństwo w intencji naszych kochanych zmarłych w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.

3. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17.00.

4. Nasza parafialna spowiedź adwentowa w piątek od godz. 9.00 do 10.00 i od godz. 15.30 do 16.30. Zapraszam.

5. Świece adwentowe, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom, można nabyć, wraz z opłatkami, w zakrystii po wszystkich Mszach świętych.

6. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy minionym tygodniu zadbali o porządek i piękno naszej świątyni i jej otoczenia. Bóg zapłać.

7. Ofiary na cele inwestycyjne w naszym kościele zbierać będziemy w  przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach świętych. Już dziś za składane ofiary serdecznie dziękuję: Bóg zapłać.

8. W dniu 21 grudnia o godz. 18.00, w Parafii pw. św. Jadwigi w Glesnie, odbędzie się Wigilia dla mieszkańców Gminy Wyrzysk, poprzedzona występem Polskiego Chóru Męskiego oraz Chóru Kameralnego Polskiej Agencji Muzycznej, których dyrygentem jest Piotr Jańczak. Oba chóry po wieloletniej przerwie zawitają ponownie w naszej gminie. Będzie to okazja nie tylko do wysłuchania kolęd w wykonaniu wspomnianych chórów, lecz również okazja do wspólnego spędzenia czasu przy stole wigilijnym. Zachęcamy mieszkańców z całej gminy, aby przyłączyli się do wydarzenia, jak również pomogli w transporcie sąsiadów lub innych osób, które  Święta Bożego Narodzenia będą zmuszone spędzić w samotności. Przewidujemy również paczki żywnościowe dla osób potrzebujących i samotnych. W organizację tego wyjątkowego wydarzenia zaangażowanych jest wielu lokalnych działaczy społecznych a także Parafia pw. św. Jadwigi w Glesnie, Diecezja Bydgoska, Bydgoskie Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i Caritas Polska.

9. Okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej, pół godziny przed każdą Mszą świętą.

10. Intencje mszalne można zamawiać w biurze parafialnym lub po każdej Mszy świętej w zakrystii.

11. Zachęcam do kupna tygodnika „Przewodnik katolicki”. 

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie, z naszej rodziny parafialnej,       śp. Małgorzatę Nowak. Polecajmy wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu:  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

13. Za wszelkie dobro, jak i za ofiary składane na tacę, serdecznie dziękuję: Bóg zapłać!  Na cały tydzień życzę: Szczęść Boże!