Niedziela III Adwentu – 17.12.2023 r.

1. Ofiary na cele inwestycyjne w naszym kościele zbieramy dzisiaj na wszystkich Mszach świętych. Za złożone ofiary serdecznie dziękuję: Bóg zapłać.

2. Roraty w poniedziałek i ostatnie w środę o godz. 17.00. Bardzo proszę, by dzieci na roraty przynosiły lampiony.

3. Nabożeństwo w intencji naszych kochanych zmarłych w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.

4. Naszych kochanych chorych odwiedzę, przynosząc im sakramenty święte, w środę od godz. 8.30. Nowych chorych proszę zgłaszać do wtorku włącznie.

5. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17.00.

6. W najbliższy czwartek o godz. 18.00, w Parafii pw. św. Jadwigi w Glesnie, odbędzie się Wigilia dla mieszkańców Gminy Wyrzysk, poprzedzona występem Polskiego Chóru Męskiego oraz Chóru Kameralnego Polskiej Agencji Muzycznej, których dyrygentem jest Piotr Jańczak. Oba chóry po wieloletniej przerwie zawitają ponownie w naszej gminie. Będzie to okazja nie tylko do wysłuchania kolęd w wykonaniu wspomnianych chórów, lecz również okazja do wspólnego spędzenia czasu przy stole wigilijnym. Zachęcamy mieszkańców z całej gminy, aby przyłączyli się do wydarzenia, jak również pomogli w transporcie sąsiadów lub innych osób, któreŚwięta Bożego Narodzenia będą zmuszone spędzić w samotności. Przewidujemy również paczki żywnościowe dla osób potrzebujących i samotnych. W organizację tego wyjątkowego wydarzenia zaangażowanych jest wielu lokalnych działaczy społecznych a także Parafia pw. św. Jadwigi w Glesnie, Diecezja Bydgoska, Bydgoskie Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i Caritas Polska.

7. Świece adwentowe, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom, można nabyć, wraz z opłatkami, w zakrystii po wszystkich Mszach świętych.

8. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy minionym tygodniu zadbali o porządek i piękno naszej świątyni i jej otoczenia. Bóg zapłać.

9. Okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej, pół godziny przed każdą Mszą świętą.

10. Intencje mszalne można zamawiać w biurze parafialnym lub po każdej Mszy świętej w zakrystii.

11. Zachęcam do kupna tygodnika „Przewodnik katolicki”. 

12. Polecajmy wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu:  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

13. Za wszelkie dobro, jak i za ofiary składane na tacę, serdecznie dziękuję: Bóg zapłać!  Na cały tydzień życzę: Szczęść Boże!