Niedziela Przenajświętszej Trójcy – 26.05.2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Przenajświętszej Trójcy. Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii świętej, podziękują Panu Jezusowi za Dar Eucharystii na Mszy świętej sprawowanej o godz. 9.00.

2. Jutro, w poniedziałek, wraz z moimi kolegami, kapłanami, podziękujemy Dobremu Bogu za dar kapłaństwa. Uczynimy to na Mszy świętej sprawowanej w naszym kościele o godz. 12.00. Zapraszam Was, kochani Parafianie, do wspólnej modlitwy.

3. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie, po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17.00.

4. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy świętej sprawowanej o godz. 11.00, wyruszy z kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach. Proszę również o niesienie sztandarów, feretronów i baldachimu. Proszę także o dzieci pragnące sypać kwiatki podczas procesji. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy świętej sprawowanej o godz. 17.00.

5. W najbliższą sobotę i niedzielę gościć będziemy w naszym kościele figurę św. Michała Archanioła z Gargano. Uroczystości rozpoczniemy w sobotę nabożeństwem oczekiwania o godz. 17.30, zakończoną Mszą świętą o godz. 18.00. Po Mszy świętej czuwanie modlitewne do godz. 21.00, o którym apel jasnogórski. W niedzielę Msze święte o godz. 9.00 i 11.00 /z namaszczeniem chorych/. O godz. 15.30 koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 Msza święta „pożegnalna” i akt zawierzenia naszej Parafii z błogosławieństwem.

6. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy minionym tygodniu zadbali o porządek i piękno naszej świątyni i jej otoczenia. Bóg zapłać.

7. Okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej, pół godziny przed każdą Mszą świętą.

8. Intencje mszalne można zamawiać w biurze parafialnym lub po każdej Mszy świętej w zakrystii.

10. Polecajmy wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu:  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

11. Za wszelkie dobro, jak i za ofiary składane na tacę, serdecznie dziękuję: Bóg zapłać!  Na cały tydzień życzę: Szczęść Boże!